Czego Ci życzę?

Bez większego zastanowienia powiedziałabym, że zdrowia, szczęścia, powodzenia, samych sukcesów.

Dość oklepane, jak większość z świąteczno-noworocznych życzeń. Muszę przyznać, że nigdy nie miałam polotu do wymyślnych życzeń. Aż do dnia dzisiejszego.

Czego zatem Ci życzę?

Nie życzę Ci zdrowia. Życzę, abyś każdego dnia dbał o siebie. O to, w jakich warunkach prowadzisz swoje życie. Dbaj o to, abyś redukował stres, o to, abyś zdrowo się odżywiał, uprawiał sport, wysypiał się.

Nie życzę Ci, żeby Ci się udało. Nie wierzę w to, że cokolwiek może się samo z siebie udać. Wierzę w to, że swoją pracą możesz zrealizować każdy cel. Zatem życzę Ci, abyś pracował nad sobą i realizował każdy wyznaczony cel.

Nie życzę Ci szczęścia. To Ty jesteś Panem swojego losu. Twoje życie będzie szczęśliwe, jeżeli sam uznasz je za szczęśliwe. Mierzysz cały czas wyżej i wyżej. Myślisz, że będziesz szczęśliwy, gdy awans, gdy wakacje w miejscu, o jakim znajomi nie słyszeli, gdy nowe auto. Osiągasz to i co, jesteś szczęśliwy? Życzę Ci abyś cieszył się tym, co masz. Nie jutro. Dziś.

Nie życzę Ci samych sukcesów. Wiem, że droga do właściwego sukcesu okupiona jest wzlotami i upadkami. Wiem również, że niejednokrotnie te upadki nauczą Cię więcej niż wzloty. Życzę Ci żebyś nie bał się sięgnąć wyżej, nawet, jeżeli po drodze wzwyż spodka Cię upadek.

Aż w końcu..

Nie życzę Ci abyś składał życzenia na 2019 rok w dżinsach mniejszych o 3 rozmiary! Wydawałoby się, że dietetyczne wyzwania mierzą jedynie w redukcję masy ciała. Owszem, najczęściej, ale nie jedynie. Być może w Twoich planach jest przyrost masy ciała, ponieważ zmagasz się z niedowagą. Być może 2019 będziesz witać w spodniach większych o 3 rozmiary, bo niebawem powiększy Ci się rodzina.

Jeżeli jednak chcesz witać 2019 w spodniach o 3 rozmiary mniejszych życzę Ci, abyś wykorzystał ten nadchodzący rok na rzetelną zmianę nawyków. Być może będzie to oznaczać małe korekty dotychczasowego jadłospisu, możliwe jednak, że przed Tobą rewolucja.

Życzę Ci abyś wiedział, że nie jesteś w tej drodze sam.  Służę swoją wiedzą i doświadczeniem, aby już nikt nigdy więcej nie życzył Ci silnej woli do wprowadzenia dietetycznych zmian. Służę swoją wiedzą i doświadczeniem abyś zrealizował swój CEL.

Dietetyk ONLINE Magdalena Depa-Muniak – KONTAKT

Catering i Gabinet dietetyczny Apetyt na Zdrowie (Tarnów i okolice) – KONTAKT